Çarşı Grubu Gezi Parkı Eylemlerinden Çekildi mi?

In Yazarlar Klubü by Cumhur DursunLeave a Comment

carsi-grubuÇarşı’dan Açıklama!

Dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yaptığı konuşmada, Çarşı taraftar grubunun Gezi Parkı eylemlerinden çekildiğini açıklaması üzerine, dikkatler Çarşı grubuna verildi.

Konuyla ilgili açıklama beklenen Çarşı grubundan bugün açıklama geldi. Çarşı grubunun Gezi Parkı olaylarından çekildiği açıklamasına, Çarşı grubundan yalanlama geldi.

Gezi Parkı’ndan çekildikleri yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını açıklayan Çarşı grubu, duruşlarının açık ve net olduğunu dile getirdi. Çarşı grubu kurucularından Bülent Ergenç’in bıçaklanması üzerine sorulan bir soruda açıklama yapan Bülent Arınç konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı: Burada içki içilmesin dediği için bıçaklanmıştı. Arkadaşımızın taburcu olurken söyledikleri Türkiye’ye ibret olmalıdır. Bu yaşananları asıl kimlerin provoke ettiğini göstermektedir. Ben de bir Beşiktaşlı olarak Çarşı Grubu bu gösterilerden tamamen çekilmektedir. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının da işin geldiği bu noktadan sonra biz bu iste yokuz diyerek çekildiklerini ya da çekileceklerini düşünüyorum.

Çarşı Arınç’ın o açıklamaları üzerine kamuoyuna şöyle bir duyuru yaptı… Gezi Parkı direnişinden geri çekildiğimiz yönündeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Duruşumuz her zaman açık ve nettir. 1982’den beri haksızlık, adaletsizlik karşısında insanlıktan yana tarafız ve olmaya da devam edeceğiz. Devlet ve ilgili kurumların çözüm için asıl muhatabı Gezi Parkı eylemlerini en başında itibaren sürdüren gerçek temsilciler, parkta çadır kuran gençler ve her zaman destekçisi olduğumuz halktır. Tarafları karşılıklı empati, sağduyu ve diyaloğa davet ediyor, bu kaosun karşılıklı iletişim ve anlayışla çözülmesinden taraf olduğumuzu, olayların halkımız açısından en iyi şekilde neticelenmesinden yana olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Leave a Comment