Erkamaj Kimdir?

In Erkamaj, Yazarlar Klubü by Cumhur DursunLeave a Comment

erkamajEvvel zaman içinde kalbur saman içinde diye başlanacak bir zamanda doğmayan, yaşı sorulduğunda, ‘hissettiğim yaştayım’ diye cevap verirken, aslında her an farklı bir yaş hisseden bir Bursa doğumludur.

Aile ve arkadaş çevresinde Erkam olarak ün salmış olan erkamaj, online hayattayken isminin deformasyona uğrayıp erkamaj’a dönüştüğünü her ortamda dile getirmekten zevk alır.

Serbest mesleğin bir dalı olarak düşündüğü öğrenciliği, şimdilik Süleyman Demirel Üniversitesinde Makine mühendisi çalışanı olarak sürdürür ama hayal dünyasıda içmimar, rüya dünyasında mimar, internet dünyasında yazar, ev dünyasında çizer, harikalar diyarında Mad Hatter gibi meslek çeşitliliğinden yanadır..

Öğrencilikten emekli olduğunda ne yapacağını hala kesinleştiremeyip her yöne atlamak isteyen bir maymun iştahına sahip olduğunu da onu tanıyan herkes bilir.

Gerçek hayat olarak interneti tercih etmesine rağmen asosyal yakıştırmaları yüzünden bunu sadece içinde kabullenip dışarıya da zaman ayırmaya çalıştığından çoklu kişilik bölünmesi yaşayan hasta adayıdır.

Gerilim, korku, macera, fantastik ve çok yakında da apocalyptic fantasy tarzında kitapları okuyup saklayıp onlara çocuğu gibi bakan erkamaj, aşk filmleri dışında her filmin izleyicisi, kaliteli yapımların delisi, Jigsaw’ın 2.si ve Angelina Jolie’nin sahiplisi konumunda da seyir-i alem yapmaktadır.

Uzaktan bakınca ‘lost’ yanına varınca ‘boş’ tanıyınca ‘en iyi dost’ olan erkamaj, fikir ve programlarla yaşayıp, aynı anda birçok şey planlayıp çok zamanda hiçbirini gerçekleştirmeyen üşengeç tipdir. Günleri ters yaşarken saate bakmayı hiç aklına bile getirmeyen zaman yaşandıkça güzeldir olgunluğu ve mantıksızlığıyla yaşlanmaktadır.

Şimdilerde yaptığı icraatler yatmak olarak gözükse de kişisel blogunda ve birçok sosyal portallarda yazıp çizer. Sonuçta bunlarıda yatarak yapması mümkün olduğundan, işi yatmaktır.

‘Ne mutlu arızayım’ diyene ‘ne mutlu sana, ne mutlu bize, ne mutlu arızalara’ diyerek karşılık veren arıza bir karakteri olduğunu da belirtmektedir.

Isparta köyünde okuyup, Bursa şehrinde hayatını sürdürmeye çalışan erkamaj, küçüklerin şekerlerini, büyüklerin şekerliğini almak ümidiyle herkese selam eder.

Erkamaj

Leave a Comment