Kırmızı Hapı Seçebilirsin!

In Cumhur Dursun, Yazarlar Klubü by Cumhur DursunLeave a Comment

red-pillSevgili üyeler, değerli ziyaretçiler,

Son bir kaç aydır, hemen herkes bana kim olduğumu söyleyedursun, bense insanlara hala ne olduğumu anlatma derdindeyim, derdindeymişim. Bugün farkettim ki, beni ben yapan öğeler hiç de boyum, kaşım gözüm, hangi okulda okuduğum filan değilmiş. Tarif edemediğim, adlandıramadığım şeymiş bu: Cumhur.

Her ne kadar realitem olmasın diye, kendimi zaman zaman tecrit etmiş olsam da, çevremde pek çok bireyin paradan tut da ilişkilere, işten kariyere pek çok derdi var. Ben de bir zamanlar yapmayı düşündüğüm şeye karar verdim. İhtiyacı olan, olduğu halde söyleyemeyen, çevresinden çekinen, yeni arayışlar içinde olan, işsiz ya da iş değiştirmeye çalışan, aşk acısı çeken, ilişkisi ya da evliliği sürdürülüyor olan bireylere destek olmak! Nasıl’ı çok daha kolay.

Biliyorum, aranızda beni tanımadığı için “deli mi bu adam” diyenleriniz olacak. Hatta “benim özel hayatımdan sana ne” diyenler. Yine de, taraf tutmayacağım gibi, arkadaşınız da olmak niyetinde değilim. Ancak bilmeliyiz ki; sevgili ya da eş konularını diğerleriyle paylaşmaya başladıysanız, işiniz size artık yük ise, hayatınızda kimse olmadığı halde hala bir sevgili bulmadıysanız, evde anne ya da babanızla sorunlar yaşıyorsanız temel konu/problem/sorun belki de kendinizsiniz.

Hayata ve yaşama bugüne kadar hiç üçüncü bir göz ile bakmamış olabilirsiniz. Bugüne kadar ya da ara sıra hep çevrenizdekileri haksız bulduğunuz vakidir. Belki de konunuz her ne ise hedefinden ve toplam amacından sapmıştır, saptırmışınızdır.

Uyarmadan edemeyeceğim: Paylaşmak istediğiniz her olacaksa olsun hatırlayın ki size yalnızca sizle ilgili algılarımı aktaracağım. Hani Matrix filminde Neo Morpheus’dan kırmızı hapı alırken Morpheus son bir uyarıda bulunur: “Hatırla, sana önerdiğim yalnızca doğru, daha fazlası değil” Ben de sizin Tiran’ınınız olmaktan bahsediyorum. Taraf tutmayacağımdan. Yalnızca sizi irdeleyeceğimden.

Neyse bu kadar söz yeter. Şimdi sıra sizde. Çözüm sunuyorum. Bunu da karşılıksız yapacağım diyorum. Var mı kendinden, hayattan, işten, ilişkiden, yalnızlıktan, kalabalıktan, trafikten, ana babasından sıkılan, gerilen. Yazın bana. Ya da yazmayın. Zaten bu ölümlü!? dünyada aynı hayatı, tekrarları, ilişkileri yaşayıp durun, duralım.

E hadi ne duruyorsun. Senden başka biri daha yok ki dışarıda. Yaz bana. Ne kaybedeceksin ki. En çok yarın sabah kendini yine aynı şeyleri yaparken bulma riskinin dışında.

Akıllı ol, kendin ol, kendini bil!

Sevgiyle,

Cumhur

Leave a Comment