Satışın 10 Altın Kuralı

In Taner Özdeş, Yazarlar Klubü by Cumhur DursunLeave a Comment

Satışın 10 Altın Kuralı kitabımı halen okumadıysanız, Satışın 10 Altın Kuralı‘nı burada sizlerle  paylaşmak isterim.

Geçen gün yakın bir arkadaşımla sohbet ediyordum. Kendisi Amerika’nın en prestijli okulu olan a Harvard Business School’da “Liderlik” konusunda doktorasını yapıyor. Bana şunu anlattı : “İnsanlar hayatlarının merkezine ne koyarlarsa sadece onu düşünürler, çünkü hayatlarında en önemli şey budur. Örneğin: “kariyer”, ” para”, “şöhret”, “aile”, güç” vb. Bunları kaybettikleri zaman hayatlarında boşluk, ümitsizlik hissederler. Ancak bunun yerine hayatımızın merkezine “kendi değerlerimizi” koyarsak o zaman bunları hiç bir zaman kaybetmeyiz”.

Ben iş, sosyal veya özel hayatımda ne yaparsam yapayım, bunların altında bana yol gösteren veya yoldan çıkmamı engelleyen 10 Başarılı Prensibim (İnancım) vardır. Bunları uygulamak zorunda değilsiniz . Önerim kendi 10 Altın Kuralınızı belirlemeniz. Kendinizi ne zaman kötü hissederseniz, hemen bu kuralları hatırlayın ve uygulayın.

10 Altın Kuralım :

  1. Kendinizi sevin ve güvenin
  2. Sağlıklı yaşayın, iyi beslenin
  3. Pozitif olun, bol bol gülümseyin
  4. Ailenize ve yakın dostlarınıza zaman ayırın
  5. Zamanı iyi değerlendirin
  6. İyi giyinin, kendinize özen gösterin, kişisel imaj oluşturun
  7. Seyahat edin, yeni insanlarla tanışmaya gayret edin
  8. Kendinizi geliştirin
  9. Hedeflerinizi belirleyin, kendinize inanın ve kararlı olun
  10. İnsanları sevin, değer verin ve yardımcı olun

Ralph Waldo Emerson’un başarı konusundaki muhteşem sözleriyle yazımı bitirmek isterim :

“Çok ve sık gülmek; çocukların sevgisini ve akıllı insanların saygısını kazanmak; içtenlikli eleştirilerin kıymetini anlamak ve kötü arkadaşların yoldan çıkarma girişimlerine dayanabilmek, güzeli anlamak; başkalarında iyiyi bulmak; sağlıklı bir çocukla, güzel bir bahçe ya da saygın bir sosyal durumla biraz daha iyi bir dünya bırakabilmek; hatta bir tek kişi bile olsa birilerinin size yaşadığınız için daha rahat nefes aldığını öğrenmektir.

Sevgilerimle,

Taner Özdeş

Leave a Comment