Sobaman – Ironman

In Erkamaj, Yazarlar Klubü by Cumhur DursunLeave a Comment

Filmin Orijinal Adı: IRONMAN
Türkçe Çevirisi: SOBAMAN
Başrol: Rabırt Dawnii Cünyır ‘Tony Stark’ rolünde
Süresi: Sürekli yeni bölümleri çekildiği için bilinmiyor

Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan doğalgaz kullanımında uzmanlaşarak kalorifer kurulum alanında isim yapmış Tony Stark, işinde zirvededir ki dağlarda yaşayan eşkiyaların mağralarına bile kalorifer döşeyebilmektedir.

O kadar ün şan şöhret ve paraya rağmen işini kendisi yapan Tony, bir gün yine bir mağaraya kalorifer döşemeye gider. Fakat bu sefer yolunda gitmeyen bir durum vardır. Mağaraya daha önceden soba takılmıştır. Bu durum Tony’nin işini uzatır ve sinirlenip hırslanarak günlerce o mağaraya kalorifer döşemek için uğraşır.

Sobanın ona yaşattığı zorluklardan ötürü duygusal anlar yaşar ve geçmişini düşünerek kaloriferci şöhretine lanet eder. Çocukluğunda sobanın üzerine koyulan güğümleri, kızartılan kestaneleri ve portakal kabuklarını hatırlayarak bu işten vazgeçer.

Artık kalorifer yapmayı bırakıp tam teçhizat bir ısıtma, soğutma ve hatta uçma sistemi yapmaya karar verir.

SobaMan olarak eski kafalı halkın kahramanı haline gelen Tony, tüm kaloriferli güçlere karşı savaş açar. Bu savaşı kazanıp kazanamayacağı belirsizken karşısına KaloriferMan çıkar ve bu iki egoist kahramanın çatışması galibi belirler.

Yazan ARIZA: erkamaj

Leave a Comment